Alle som var med som publikum på festivalen hadde mulighet til å vinne publikumsprisen og juryen så etter folk som heiet, var hjelpsomme eller som stakk seg ut på andre måter.

«Jan-Erik Haugli får publikumsprisen 2017 fordi han stilte opp når noko mangla, var ivrig støtte på fleire arrangement og hjalp aktivt til for at det vart ein flott festival. Han deltok som publikum på opningsarrangementet, frakta TV-skjermar til Fifa-konkurransen og sørga for at dattera som deltok i Pokémon GO endte opp som den deltakaren som tilbakela flest kilometer og fekk utmerking. Ein betre publikummar skal det leitast lenge etter!», skriver juryen om årets vinner. Til festivalens egne nettsider sier Haugli at han ble overrasket.

– Jeg var ærlig talt ikke klar over at det var noen pris. Jeg følte ikke at jeg var med så mye - det bør jo være såpass. Man må jo hjelpe til, sier han.

Spillfestivalen ble arrangert i midten av mars.