287 deltakarar på Røldalsstemna

Stine Cecilie Bjerklund

Stine Cecilie Bjerklund Foto:

Av

I strålande vêr vart det arrangert skyttarstemne i Røldal i helga.

DEL

Ditt Hardanger(Ditt Hardanger): 287 deltakarar fordelt fra fredag til søndag.

-  Et godt arrangement som gikk knirkefritt, og folk tok seg god tid i sola, opplyser arrangørane i Røldal Skyttarlag.

Runar Tveito fra Lunde vann Røldalstemna 2019 med 349 og 21 indre.

- Me nemner og Stine Cecilie Bjerklund fra Holla i klasse J med 350 og 30 indre, opplyser skyttarlaget som er svært nøgd med gjennomføringa:

- Alle dei frivillige må få ein stor takk for innsatsen.

Her er alle resultata

Røldalstemna, Røldal SKL, 12-14.07.2019: Mesterskap: Klasse 3-5: 1. Runar Tveito, Lunde (5) 349, 2. Mette Elisabeth Finnestad, Søgne (5) 349, 3. Ole Kristian Ågotnes, Sartor (5) 348, 4. Rasmus Løberg, Klepp (5) 347, 5. Tore Rødland, Klepp (5) 347, 6. Tore Indreiten, Stavanger (5) 347, 7. Liv Sollesnes, Jondal (5) 347

V55: 1. Jon Melvin Tveiten, Rollag og Veggli 349, 2. Per Kristian Aas, Lunde 347, 3. Johannes Seim, Seim 347

Klasse 1: 1. Hans Einar Blix Ståland, Kviteseid 250, 2. Kjell Jan Tveit, Tørdal 247, 2. Ingunn Uglehus, Mundheimsdalen 247

Klasse 2: 1. Ove Røyrvik, Hardanger 345, 2. Terje Kvestad, Kongsberg 342, 3. Ørjar Eiken, Hyllestad 340

Rekrutt: 1. Halvor Værheim Øygarden, Lunde 345, 2. Tor Simen Rosenkilde Dahle, Tørdal 340, 3. Jonas Bjørke, Hardanger 339, 4. Rune V. Valen, Haugesund og Sveio 339, 5. Kristine Solheim Wikane, Jondal 339

Eldre rekrutt: 1. Caroline Finnestad Lund, Søgne 350, 2. Maja Dorholt, Lunde 349, 3. Hedda Lohne Tveit, Tørdal 349, 4. Andreas Hansen, Kvinnherad 349

Junior: 1. Stine Cecilie Bjerklund, Holla 350, 2. Line Rødland, Klepp 350, 3. Tor Christian Mathisen, Bamble 350

Eldre Junior: 1. Markus Medaas, Seim 343, 2. Kjetil Anda, Klepp 336, 3. Aleksander Endresen Bråtveit, Bråtveit 306

V65: 1. Knut Skjelbreid, Hålandsdal/Eikelandsfjorden 350, 2. Knut Dalland, Hatlestrand og Ølve 350, 3. Kirsten Vorland, Bømlo 349, 3. Per Torleiv Tveiten, Bykle 349V73: 1. Odd Kolsrud, Begnadalen 350, 2. Helge Rorgemoen, Øyfjell 350, 3. Ludvig Indrebø, Farnes 349, 3. Torjus Ågedal, Grindølen 349

Hovedskyting: Klasse 1: 1. Hans Einar Blix Ståland, Kviteseid 250, 2. Kjell Jan Tveit, Tørdal 247, 2. Ingunn Uglehus, Mundheimsdalen 247, 4. Maria Krohn, Klepp 243, 5. Morten Sund, Husnes 241

Klasse 2: 1. Ove Røyrvik, Hardanger 246, 2. Terje Kvestad, Kongsberg 245, 3. Frode Bråtveit, Bråtveit 243, 4. Olav Ludvig Håbrekke, Hardanger 243, 5. Ørjar Eiken, Hyllestad 242, 6. Per Harald Røyrvik, Hardanger 239, 7. Per Johan Mælen, Jondal 239, 8. Åse Kristin Uglehus, Mundheimsdalen 238, 9. Kjell Helge Berge, Ølen 236, 10. Erling Lodden, Bømlo 235, 11. Anders Kleppe, Osterøy 230, 12. Kristoffer Anda, Klepp 226, 13. Arild Johnsen, Skibotn 224

Klasse 3: 1. Åmund Kolltveit, Hardanger 236, 2. Sindre Flesjå, Finnøy 233, 3. John Karsten Øglænd, Time 232, 4. Lars Skår, Time 231, 5. Øystein Hoff, Viksdalen 228, 6. Stig Aase, Hardanger 226, 7. Merete Grimestad Birkeland, Gaular 226, 8. Bjarte Kvame Øvrevik, Gann 224, 9. Louis Vold Vestvik, Bømlo 224, 10. Gunnar Vestvik, Bømlo 214

Klasse 4: 1. Olve Grønås Birkeland, Haugesund og Sveio 245, 2. Ørjan Aven, Førde 245, 3. Elisabeth Steinfeld Leganger, Holsen 243, 4. Gjermund Geirsta, Atrå 243, 5. Edgar Vorland, Bømlo 242, 6. Ragnhild Lien, Ølen 241, 7. Tobias Lekvam, Jørpeland 241, 8. Hanna Fjordheim Gundhus, Seim 241, 9. Arild Einar Steinsnes, Haugesund og Sveio 241, 10. Jon Olav Bjørke, Hardanger 240, 11. Øystein Kvarekvål, Voss 240, 12. Torbjørn Landro, Sartor 239, 13. Endre Åbø Hallingstad, Sauda 239, 14. Lars Johan S. Hereid, Skarpskytten 239, 15. Reidar Rødne, Etne 238, 16. Marius Solheim Wikane, Jondal 237, 17. Magne Øvrebø, Skurdalen og Dagali 237, 18. Torinn Eiken, Hyllestad 237, 19. Oddgeir Kvestad, Folgefonn 236, 20. Ingebrigt Kvam, Stavanger 236, 21. Bjørn Petter Leite, Stavanger 235, 22. Steinar Norum, Lindesnes 235, 23. Marie Asbjørnsen, Stavanger 235, 24. Sigmund Løken, Stord 233, 25. Jens Tore Engevik, Stord 233, 26. Atle Bakken, Siljan 232, 27. Marianne Borgen, Holla 232, 28. Arvid Tufta, Kvinnherad 231, 29. Anders Milde, Fana 231, 30. Knut I. Kvarekvål, Voss 230, 31. Reinert Bokn, Finnøy 229, 32. Sissel Bokn, Finnøy 225, 33. Tor Kristian Lavik, Åsane/Hordvik 225, 34. Svein Egil Holta, Jørpeland 215

Klasse 5: 1. Runar Tveito, Lunde 249, 2. Mette Elisabeth Finnestad, Søgne 249, 3. Rasmus Løberg, Klepp 248, 4. Ole Kristian Ågotnes, Sartor 248, 5. Tore Indreiten, Stavanger 247, 5. Tore Rødland, Klepp 247, 5. Liv Sollesnes, Jondal 247, 8. Tor Harald Lund, Søgne 247, 9. John Olav Ågotnes, Sartor 246, 10. Ørjan Almeland Sjo, Kvinnherad 246, 11. Nils Thomas Valand, Oslo Østre 245, 12. Peter Sørli, Søgne 245, 12. Anders Walde Mikkelson, Stord 245, 14. Martin Aadland Vad, Stord 245, 15. Svein Magne Stokkevåg, Vindafjord 245, 16. Anders Hundseid, Etne 245, 17. Wenke Blien, Flikka 245, 18. Kjell Arild Kleivkås, Kristiansand og Omegn 244, 19. Kjell Egil Norum, Lindesnes 244, 19. Øystein Matre, Sveio 244, 21. Eivind Lien, Ølen 244, 22. Mats Aadland Flatås, Stord 244, 23. Arne Engevik, Stord 244, 24. Håvard Sørheim, Stord 244, 25. Arnhild Eiken, Leikanger 244, 26. Trond Nordvik, Tysse 243, 26. May Elin Frøyland, Lyngdal 243, 28. Arild Brodahl, Hovet og Hol 243, 29. Reidar Ågedal, Grindølen 243, 30. Torgeir Pleym Iversen, Haugesund og Sveio 243, 31. Geir Atle Metveit, Imenes 243, 31. Steinar Skoland, Lyngdal 243, 31. Jostein Lassen, Stavanger 243, 34. Trond Inge Rødland, Klepp 243, 35. Bjørn Lieng, Skurdalen og Dagali 243, 36. Dag Skår, Hardanger 242, 37. Bjørnar Wikane, Jondal 242, 38. Egil Berakvam, Vindafjord 241, 39. Terje Svarteberg, Geilo 241, 40. Kurt Eirik Bekkevold, Oslo Østre 241, 41. Even Kvaløy, Sauda 241, 42. Kåre Kvaløy, Sauda 241, 43. Arne Birkeland, Haugesund og Sveio 241, 44. Linn Christine Vatland, Time 240, 45. Oddvin Holst, Hardanger 240, 46. Marit Hefte, Hovet og Hol 240, 47. Bjarne Sollesnes, Jondal 240, 48. Jon Terje Hauger, Stord 240, 49. Arthur Kaarstad, Osterøy 239, 50. Asbjørn Sevland, Karmøy 238, 51. Vidar Auve, Geilo 238, 52. Kjell Strand Hovland, Klepp 238, 53. Jørand Aas, Lunde 238, 54. Brynjar Grønås Birkeland, Haugesund og Sveio 238, 55. Kjartan Huldal, Åsane/Hordvik 237, 56. Knut Åkre, Odda 237, 57. Harald Brekke, Hardanger 237, 58. Arve Sevland, Karmøy 237, 59. Torbjørn Tjørhom, Øvre Sirdal 236, 60. Ole Dorholt, Lunde 234, 61. John Winterstø, Stavanger 230, 62. Jonny Innvær, Bremnes 228, 63. Stein Taanevig, Mandal 194

Klasse V55: 1. Jon Melvin Tveiten, Rollag og Veggli 249, 2. Per Kristian Aas, Lunde 248, 3. Ole Nikolai Rydningen, Rise og Løddesøl 248, 3. Jan Vidar Lundtveit, Drangedal 248, 5. Anders Metveit, Imenes 247, 5. Johannes Seim, Seim 247, 7. Arvid Austefjord, Os Skyttarlag 246, 8. Leiv Håkon Kaldestad, Husnes 246, 9. May Lise Aas, Bolkesjø 245, 10. Even Lund, Ullensvang 245, 11. Arvid Tveito, Lunde 245, 12. Terje Høyland, Time 245, 13. Terje Alværvik, Gaular 245, 14. Georg Gulbrandsen, Dølemo 245, 15. Lars Johan Hereid, Skarpskytten 245, 16. Oddvar Skov-Skov, Vennesla 244, 17. Alf Høysæter, Tysse 244, 18. Per Eikestad, Tysse 244, 19. Kåre Haugvaldstad, Gjesdal 243, 20. Folke Helle, Finnøy 243, 21. Lars Esse, Bamble 243, 22. Bodvar Øvrevik, Finnøy 241, 23. Steinar Hårklau, Voss 241, 23. Tor Egil Gjerde, Os Skyttarlag 241, 25. Steinar Smeland, Kviteseid 240, 26. Magne Strømme, Bergen 240, 27. Halvor Loftsgarden, Rauland 239, 28. Jon Skjerve, Voss 238, 29. Per Jan Sandven, Ullensvang 238, 30. Kristian Djuvsland, Hatlestrand og Ølve 235, 31. Ragnar Bergane, Tørdal 234, 32. Odd Inge Austrheim, Haugesund og Sveio 234, 33. Geir Mikkelson, Stord 233, 34. Nils Gunvald Hamre, Røldal 224

Klasse HK416: 1. Kato Kvitne, Fana 231, 2. Sindre Flesjå, Telemark Bataljon 229

Klasse NU: 1. Åsne Eiken, Hyllestad 234, 2. Mathea Lovise Junge Hauger, Stord 243, 3. Lasse Fremsæter Holm, Haugesund og Sveio 240

Klasse R: 1. Halvor Værheim Øygarden, Lunde 246, 2. Magnus Aksnes, Husnes 244, 3. Rune V. Valen, Haugesund og Sveio 243, 3. Tor Simen Rosenkilde Dahle, Tørdal 243, 5. Viktoria Haga Øvrevik, Gann 242, 6. Jonas Bjørke, Hardanger 242, 7. Kristine Solheim Wikane, Jondal 242, 8. Caroline Haga Øvrevik, Gann 241, 9. Aleksander Vestvik, Bømlo 237, 10. Mathilde Nonås, Mundheimsdalen 237, 11. Erlend Aarbakk, Kviteseid 237, 12. Hannah Midtgard, Jondalen 235, 13. Wilma Nedrebø Aven, Førde 232, 14. Helene Hansen, Kvinnherad 229, 15. Monica Måkestad Seljestad, Folgefonn 226, 16. Teodor Rosland, Tørdal 225, 17. Kristian Olsen Lie, Haugesund og Sveio 220

Klasse ER: 1. Caroline Finnestad Lund, Søgne 250, 2. Heine Kleivkås, Kristiansand og Omegn 250, 3. Andreas Hansen, Kvinnherad 249, 4. Maja Dorholt, Lunde 249, 4. Thomas Tofte, Ølen 249, 6. Hedda Lohne Tveit, Tørdal 249, 7. Henrik Dorholt, Lunde 248, 7. Tuva Eskeland, Stord 248, 9. Emil K. Lilledal, Stavanger 248, 9. Lauritz Ø Bjelland, Stord 248, 11. Niri Kaasa, Bolkesjø 247, 12. Ida Krone, Gaular 246, 13. Mathias Monsen, Etne 245, 14. Svein Christian Mathisen, Bamble 243, 15. Ola Kaasa, Bolkesjø 239, 16. Sverre Ihle, Vindafjord 237, 17. Mona Trovåg, Ølen 233, 18. Maria Endresen Bråtveit, Bråtveit 192

Klasse J: 1. Stine Cecilie Bjerklund, Holla 250, 2. Line Rødland, Klepp 250, 2. Tor Christian Mathisen, Bamble 250, 4. Joakim Grimestad Krone, Gaular 249, 4. Even Øyjord Rødne, Etne 249, 4. Erling jr Lien, Ølen 249, 7. Sindre Taule Sandstå, Seim 248, 8. Hannah Johansen, Time 248, 9. Lars Fredrik H. Hansen, Sauherad 248, 10. Nora Midtgard, Jondalen 247, 11. Sigurd Ihle, Vindafjord 247, 12. Sebastian.K. Dahlberg, Ølen 247, 13. Sander Eide Aase, Hardanger 246, 14. Morten Nysted, Stavanger 246, 15. Jens Martin Engevik, Stord 246, 16. Ida Seljestad Kvestad, Folgefonn 244, 17. Eskil Kvitne, Fana 240, 18. Aleksander Olsen Lie, Haugesund og Sveio 232, 19. Ana Maria Lilleås, Jondal 229, 20. Even Leren, Røldal 221

Klasse EJ: 1. Markus Medaas, Seim 244, 2. Kjetil Anda, Klepp 237, 3. Aleksander Endresen Bråtveit, Bråtveit 211

Klasse NV: 1. Sølvi Johanne Olsen Lie, Haugesund og Sveio 241, 2. Jarle Lie, Haugesund og Sveio 240, 3. Jostein Skeie, Røldal 229, 4. Alfred Leren, Røldal 215

Klasse V65: 1. Knut Skjelbreid, Hålandsdal/Eikelandsfjorden 250, 1. Knut Dalland, Hatlestrand og Ølve 250, 3. Kirsten Vorland, Bømlo 250, 4. Jostein Myklebust,, Klepp 250, 5. Per Torleiv Tveiten, Bykle 249, 5. Dagfinn Vemmelvik, Greipstad 249, 7. Trygve Djuvsland, Vareld 249, 7. Arve E Kolltveit, Hardanger 249, 9. Kristian Uglehus, Mundheimsdalen 249, 10. Per Gjesdal, Gjesdal 249, 11. Jostein Haukås, Åsane/Hordvik 248, 12. Sivert Skår, Time 248, 13. Olav Magne Nesse, Bremnes 248, 14. Sverre Krutnes, Jondal 248, 15. Bjørn Lidsheim, Ullensvang 247, 16. Tore Iversen, Åsane/Hordvik 246, 17. Helge Rosland, Tørdal 246, 18. Vidar Kåsene, Tørdal 245, 19. Ole Kr. Nyhus, Øyfjell 245, 20. Arild Røyrvik, Husnes 245, 21. Terje G. Pleym Iversen, Haugesund og Sveio 243, 22. Arvid Steinsland, Hardanger 242, 23. Steinar Mandt, Øyfjell 241

Klasse V73: 1. Odd Kolsrud, Begnadalen 250, 2. Kåre Kroka, Kvinnherad 250, 3. Helge Rorgemoen, Øyfjell 250, 4. Harald Englund, Søgne 249, 5. Ludvig Indrebø, Farnes 249, 5. Karsten Valand, Grindølen 249, 5. Torjus Ågedal, Grindølen 249, 8. Johannes Skaar Bakke, Hardanger 249, 9. Magnar Molland, Sogndal 248, 9. Torleif Storhaug, Jondal 248, 9. Lars Ketil Færevåg, Jondal 248, 9. Nils Lothe, Jondal 248, 13. Tore Allum, Siljan 248, 14. Einar Vorland, Bømlo 248, 15. Gerhard Skogøy, Haugesund og Sveio 248, 16. Rolf Kittilsen, Lunde 247, 17. Oddbjørn Larsen, Torridal 246, 18. Morten Røssland, Husnes 246, 19. Håkon Leganger, Kvinnherad 246, 20. Magne Nordvik, Tysse 246, 21. Paul Ingvald Haugen, Sævareidfjorden 245, 22. Einar Garvik, Åsane/Hordvik 245, 23. Bjørn Bakken, Siljan 244, 24. Einar Kvaløy, Sauda 243, 25. Andres Skår, Hjelmeland 243, 26. Knut Trovåg, Ølen 243, 27. Magnus Solbakken, Røldal 242, 28. Olav Løkslid, Lunde 241, 29. John Giseth Blomli, Granvin 240, 30. Alf Hansen, Osterøy 236, 31. Erling  Lien, Ølen 235, 32. Oddvard Rommetveit, Stord 233, 33. Thomas Ivar Sundtjønn, Herefoss 233, 34. Reidar Kleivkås, Ullensvang 231, 35. Harald Jensen, Lyngdal 228, 36. Einar Monsen, Etne 225, 37. Johannes Heggebø, Ølen 213

Send oss tekst og bilder «

Bidra til Ditt Hardanger! Vi oppfordrer deg til å fortelle om arrangement du har vært på.

Artikkeltags