...
Markedsansvarlig Lars Instanes (t.v.) og daglig leder Jan Erik Ålgård er godt fornøyd med besøkstallene i parken i sommer. Foto: Svein Knutsen

Besøksrekord hos Mikkel

Mikkelparken i Kinsarvik har denne sesongen hatt rekord i antall besøkende på en dag.

Svein Knutsen E-post
Publisert 26.07.2010 kl 16:41 Oppdatert 26.07.2010 kl 16:42

Tips ein venn på e-post:

...
Malin Meland ansiktsmaler Seselia (6 år). Foto: Svein Knutsen

- Onsdag i forrige uke hadde vi rekord i dagsbesøk: 1370 gjester, fortalte markedsansvarlig Lars Instanes til HF forrige uke.

- Det varierer selvsagt med været, men mest med værmeldingen. Ofte har været vært bedre enn varslet, sier han.

Show med lokale ungdommer

Om det skulle regne noen dråper så gjør det ikke så mye. I vannsklien blir en våt uansett. Og mange aktiviteter befinner seg under tak. For eksempel scenen der de daglige showene blir kjørt. Dette er det forøvrig lokale ungdommer fra teatergruppa som lager i stand. De har skrevet egne tekster og sanger om Mikkel og vennene hans. Og dette slår godt an blant de unge brukerne av parken.

Lykkelig som liten

- Vi har ikke tatt oss som mål å konkurrere med de store fornøyelsesparkene. Vi er en liten park som sikter oss inn spesielt mot de yngre barna, sier Instanes til HF.

Og parken ser ut til å ha truffet målgruppen godt. Alle de HF snakket med sa seg godt fornøyd med parken. Dette gjaldt både barna selv og foreldrene. Mange var kommet langvegs fra for å besøke parken. Noen var på dagsbesøk. Andre kombinerte park med ferie i Hardanger over flere dager.

- Vi ønsker å legge til rette for småbarnsforeldre og ha en park som er selvaktiviserende, sier Lars Instanes.

Mange får sommerjobb

Mikkelparken gir også sommerjobb til lokale ungdommer.

- Vi har rundt 40 ungdommer som jobber i parken. Derav sju stykker i underholdningsgruppa. Det er Gurine og Janet som har laget alle historiene. Hver time er maskot Mikkel og de andre dyrene ute og hilser på alle gjestene, forteller markedsansvarlig Instanes. Selv er han med på velkomstshowet hver ettermiddag.


Mest sette bileteserier




HFs kundesenter




Abonner på e-avisa


Søk i skattelistene
 
Søk på navn og/eller sted
Eksempel: Ola Nordmann Oslo
Se topplister i ditt postnr.
Eksempel: 2815
 
Se topplister i Kommuner
Eidfjord  Odda  Ullensvang 

...

Bombing og skyting

Web-TV Situasjonen i Syria bedrer seg ikke.

Se video

Bilete inn- og utland

Se de nye motene!

...

Oslo Fashion Week er i gang. Sjekk ut de nye motene og trendene.

Se bildeserie

Full fest i Florø

...

De hotteste trendene

...

Vi viser deg de hotteste og nyeste trendene fra Gave- og interiørmessen i Lillestrøm.

Se bildene her


Tips oss

Lokalavisa for
Odda, Ullensvang og Eidfjord

Tipstelefon: 53 65 06 20
Sms: tipshaf til 2097
Send oss epost

Kontakt oss

Sentralbord: 53 65 06 00
Redaksjonsfax: 53 65 06 21
Kundeservicefax: 53 65 06 01
Adresse: Ragde, Postboks 374, 5751 Odda

Annonsere

Marknadsansvarleg: Rolf Alterskjær
Telefon: 91 12 02 11
Epost: annonse@hardanger-folkeblad.no

Redaksjon

Redaktør/dagleg leiar:Trygve D. Syse
Redaksjonssjef:Karl Ystanes
Epost:redaksjon@hardanger-folkeblad.no

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.