Dette var synet som møtte Julian Nonaj da han skulle låse seg inn i bilen søndag.
Deler av et tak hadde flydd rett inn i bilen til Julian som stod parkert bak Handelshuset (Expert) i helgen.
- Takplaten som kom borti bilen har skrapt av en god del. Det har blitt ganske mye skader faktisk, sier Julian Nonaj til HF.
Han tror taket har blåst av fra en av bygningene på Smelteverkstomta.
- Det er veldig kjedelig. Jeg har meldt det til forsikringsselskapet. Og dette er i grunnen veldig alvorlig. Hvis jeg hadde vært ute med ungene mine her kunne en så stor takplate vært livsfarlig hvis den treffer noen, mener Julian.
Nå håper han at han får penger igjen fra forsikringsselskapet ettersom det er den kraftige vinden denne helgen som må ta skylden.
Norsk Gjenvinning metall AS holder i disse dager på med saneringsarbeid på smelteverkstomta. Men skal vi tro talsmann i selskapet, Ole Petter Nilsen kommer takdelene neppe derfra.
- Det kan jo selvsagt skje når det er kraftig vind. Det er derfor vi ikke river ned alt med en gang, sier Nilsen som understreker at det stort sett er tungt metall som blir tatt ned under rivingen.
I hele dag har selskapet hatt fire mann i sving til å rydde unna og sikre løse deler som følge av rivingen, noe de også er pålagt.
Takdelen som traff bilen til Julian er antakeligvis av lettere sort enn det som blir tatt ned av rivingsfirmaet.
Hvor takdelen stammer fra er så langt ukjent.
Har du nyhetstips til HF?
redaksjon@hardanger-folkeblad.no
Tipstelefon: 53 65 06 20
Sms: tipshaf til 2097
HF nyhende Både brannvesen og politi rykket ut til en gressbrann som tok overhånd i Røldal ved seks-halvsyvtiden fredag kveld. Les meir
HF nyhende Ingen promille, men en mangellapp og en avskilting i Odda fredag kveld. Les meir
HF nyhende Utanlandske seljarar har dukke opp fleire stadar i distriktet, og politiet ber publikum ta kontakt dersom dei dukkar opp. Les meir