Kilde: Statens Kartverk/Geodata AS
En ung mann ble alvorlig skadd i en MC-ulykke på fylkesvei 721 i Bjugn kommune i Sør - Trøndelag natt til torsdag.
Politiet fikk melding om ulykken klokken 3.04. Mannen kjørte lett motorsykkel og kolliderte med autovernet. Han ble sendt med luftambulanse til St. Olavs hospital i Trondheim. Sykehuset opplyser torsdag formiddag at mannen er alvorlig skadd.
– Han tok selv kontakt med AMK og fortalte at han lå i veibanen uten å kunne røre på seg. Han sa han hadde mistet følelsen fra hoftene og nedover, forteller operasjonsleder Curt Ivar Røhmen i Sør-Trøndelag politidistrikt til NTB.
Politiet har ikke mistanke om rus i forbindelse med ulykken. Hvor alvorlige skader den unge mannen har pådratt seg, er ikke avklart. (ANB-NTB)
Ullensvang Etter en vår med snø og kulderekorder kom pinsen med sommer som skutt ut av en kanon. Gradestokken klarte nesten ikke følge med på temperaturøkningen som til nå er kommet opp i 21 grader i skyggen Og det skal bli enda varmere. I sola føles det ut som det er 40. Dette bildet er tatt i nærheten av Utne lørdag ettermiddag. Les meir