Politiet tror ikke det har skjedd noe kriminelt med 19-åringen som mandag ble funnet død i en bolig i Spydeberg sentrum i Østfold.
Politiet mistenker at dødsfallet har en sammenheng med bruk av narkotiske stoffer.
– Det har vært brukt narkotika på stedet, av en art og mengde som vi undersøker videre, men som sannsynligvis har ført til dødsfallet, sier politioverbetjent Ove Furseth i Østfold politidistrikt til NRK.
Mannen var alene i leiligheten da han ble funnet død. Ifølge Furseth skal 6- 7 andre personer ha oppholdt seg i leiligheten i løpet av helgen.
– Vi har god kontroll over dem som var til stede og har avhørt rundt ti personer som har kjennskap til saken. De har gitt oss gode forklaringer, sier han. (ANB-NTB)
HF nyhende Både brannvesen og politi rykket ut til en gressbrann som tok overhånd i Røldal ved seks-halvsyvtiden fredag kveld. Les meir
HF nyhende Ingen promille, men en mangellapp og en avskilting i Odda fredag kveld. Les meir
HF nyhende Utanlandske seljarar har dukke opp fleire stadar i distriktet, og politiet ber publikum ta kontakt dersom dei dukkar opp. Les meir